Skocz do zawartości
DaltooN

IndieStash - Platforma dla twórców gier niezależnych i graczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Pragnę wam zaprezentować efekt mojej prawie rocznej pracy. Jest to aplikacja internetowa, która umożliwia developerom darmowe zamieszczanie swoich gier i promowanie ich nieodpłatnie w serwisie. Nie jest to jednak aplikacja, przeznaczona wyłącznie dla twórców gier, ponieważ gracze również znajdą tutaj coś dla siebie. Aplikacja wystartowała niedawno, w związku z czym nie ma w niej zbyt wiele ofert.

Ale zaraz zaraz... jakie oferty? jaka aplikacja? Czy Ty chcesz nędzny robaku dorównać Steamowi?

TAK! Wiem! Nie ukrywam że serwis jest niesamowicie podobny do Steama, lecz nie tworzył bym go, gdybym nie miał określonego celu, ale od początku... Jakiś czas temu ukończyłem swoją grę i chciałem ją osadzić gdzieś w sieci, by każdy mógł ją zobaczyć, zagrać i ocenić. Niestety, jedynym takim miejscem był Steam. I teraz w głowach wielu z was rodzi się pytanie: "To co za problem dodać tą grę na Steama, ustawić cenę 30$ za sztuke i zostać bogatą świnią, a następnie uciec na Kamczatke z pieniędzmi fanów?". A no jest to dość wielki problem, ponieważ taki zwykły, prosty indyk jakim byłem ja, nie mógł sobie pozwolić na wywalenie chyba około 300 zł, na sam proces weryfikacyjny Steama, gdyż nie było mnie na to stać. Poza tym problem był w prawie podatkowym, ponieważ Steam jest Amerykański, to amerykańskie prawo podatkowe tam obowiązuje, trzeba składać tyle papierów, że cały plik tych karteczek starczyłby na ogrzanie całej polskiej wioski przez rok. W tym celu napisałem tą aplikacje, by polscy twórcy niezależni, nie musieli składać żadnych papierów, skanów dowodów, płacić kasy itd. Po prostu prześlij zgłoszenie z nazwą, opisem i kilkoma fotkami gry, poczekaj na weryfikacje i zacznij chwalić się swoim arcydziełem.

Poza tym wszystkim, to projekt rozwijałem dla nauki PHP. Ucząc się tego języka, rozwijałem swój projekt i tak oto doszedłem do tego momentu, gdy mogę się nim podzielić z wami. Zależy mi na feedback'u z waszej strony, lecz nie pokroju "To kalka Steama i pakuj się nara", tylko co można by poprawić. Poszukuję również osoby, która zna się trochę na tworzeniu stron i chciałaby wraz ze mną tworzyć ten serwis (kontakt w tej sprawie na PW).

Najciekawsze funkcje serwisu i jego zalety:

• W pełni darmowa możliwość rejestracji i przesłania zgłoszenia ze swoją grą, bez żadnych papierów, skanów, niczego.
  • Możliwość dodania produktów w wersji "Wczesnego dostępu", co umożliwia nawiązanie relacji między twórcą a graczami poprzez przesyłanie swoich spostrzeżeń na temat produktu lub zgłaszanie bugów, przez specjalnie przygotowany system zgłaszania w serwisie.
  • Dedykowany panel zarządzania swoim projektem.
  • Darmowe promowanie gry, poprzez zdobywanie coraz lepszych ocen i recenzji przez społeczność serwisu IndieStash.

Plany na przyszłość:

W planach jest uruchomienie systemu sprzedaży gier przez twórców, za pośrednictwem serwisu. System taki jest już napisany i przygotowany do uruchomienia, lecz zostanie on włączony dopiero w momencie, gdy w serwisie pojawi się więcej ofert i użytkowników. Chcę by ten serwis jak najbardziej sprzyjał polskiej scenie game dev'u. To serwis dla indyków od indyka :D

Linki:

https://indiestash.pl/ - Strona główna serwisu.

https://indiestash.pl/for-developers.php - Strona dla twórców gier niezależnych.

Edytowane przez DaltooN

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chciałbym zobaczyć jak się to rozwinie. Obecnie biednie to wygląda niestety.

Funkcjonalności nie będę testował i oceniał, bo po prostu nie mam potrzeby z tego korzystać. Na obecną chwilę mogę powiedzieć, że dużym problemem jest tutaj design samej strony. Wygląda to mało estetycznie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 30.12.2017 o 20:53, DaltooN napisał:

taki zwykły, prosty indyk jakim byłem ja, nie mógł sobie pozwolić na wywalenie chyba około 300 zł, na sam proces weryfikacyjny Steama

Więc tym bardziej nie znajdziesz pieniędzy na rozreklamowanie swojej platformy. Bez reklamy twoje Black Creature będzie prawdopodobnie jedyną grą umieszczona na tym serwisie.

Poza tym nie zrozumiałem fragmentu z amerykańskim prawem podatkowym. Że niby jakieś papiery przy tych 300zł? Pierwsze słyszę. A może chodzi ci o sytuację, gdy twórca chce sprzedać swoją grę? W takim razie powinien mieć również możliwość sprzedaży poprzez twoją platformę a ty powinieneś pobierać jakieś opłaty - w tym momencie twój portal staje się sklepem. Przygotowałeś sobie wszystkie papiery, żeby chociaż z polskim fiskusem mieć wszystko załatwione? Działalność gospodarczą prowadzisz? Bo jeśli to tak nieodpłatnie to jesteś pan frajer i tyle ;)

Steam wymaga opłaty po to, żeby pierwszy lepszy Jasio z gimnazjum nie wrzucał tam swojego życiowego dzieła skleconego w Unity z darmowych assetów i opartego o skrypty z tutoriala. Czyli, żeby trzymać jakiś poziom. Zakładając, że ty się jednak jakoś wbijesz na rynek to bez weryfikacji zostaniesz zalany gównem. Nie chciał bym w takiej sytuacji umieszczać tam mojego Skullstona - zginie przywalony szitem. Zresztą chyba nawet wydawca nie zgodził by się na coś takiego. Gdyby Steam wpuszczał wszystko tak jak leci to rynek gier PC wyglądał by mniej więcej jak rynek gier na androida - masa klonów, dziennie wychodzi tam po kilka gier, przebić się jest niesamowicie trudno.

Na szczęście tak nie jest i w sumie nie znam nikogo kto miał by ze Steamem jakiś problem - znajomi wstawiają tam swoje gry, rozliczają to sobie sami albo robi to księgowy. Tak tak, jeżdżąc samochodem nie musisz być jednocześnie kierowcą, mechanikiem, elektrykiem itp. Stać cie na samochód to paliwo i mechanika 'wliczasz w koszty'. Napisałeś grę? Jeśli gra ma szanse się sprzedać i przynieść dochód to zakładasz DG, raz na rok czy na kwartał (tu nie jestem pewien) idziesz z papierami do księgowego (tak jak do prawnika, mechanika czy kogokolwiek innego, kto świadczy ci jakąś usługę) i teoretycznie cały czas powinieneś być do przodu, pomimo tych wydatków. Albo znajdujesz wydawcę, tak jak ja. Zamiast tego włożyłeś jeszcze więcej energii w grę, z której nic nie będzie - zrobiłeś dla niej platformę sprzedażową.

Btw, https://itch.io/ znasz?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta