Skocz do zawartości
Tomson

Koniec ery gier przeglądarkowych

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Widzę, że za dużo osób tu już nie zagląda, pomimo tego że writen rozszerzył temat forum do tworzenia ogólnie gier, a nie tylko tych via www.

Spadek zainteresowania tego typu grami widzę również na co dzień, po coraz mniejszych stawkach przy promocji tych gier oraz ogólnie małej ilość kampanii od wydawców. Trochę zmieniło się też podejście, wiele graczy woli być zaangażowanych rozgrywką w czasie rzeczywistym, zamiast czekać np. kilkanaście minut na zbudowanie się jakiegoś budynku. W sumie też gry via www ustąpiły miejsca ich mobilnym użytkownikom.

Piszę to po to, bo jestem ciekawy waszego zdania na ten temat. Ktoś z tych starych użytkowników gvw zajmuje się jeszcze grami przeglądarkowymi? Ja osobiście uważam, że jest jeszcze niewyczerpany potencjał, ale należy zadbać o jak najwięcej udogodnień i "bajerów". 

Pozdro dla osób pamiętających czasy arisowe :P

Edytowane przez Tomson

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wspaniałe czasy, nawet pamiętam swoją grę nowyfarmer.c0.pl na silniku Farmer z gryviawww, w którą grywało paru znajomych :D

Ale to przeszłość, teraz dużo casualowych graczy przeszło na mobile i tam własnie powinno targetować się "klikacze" i inne tego typu gry (Nawet popularny Tribal Wars poza wersją web posiada mobile). W gry przeglądarkowe dalej zagrywa się wielu ludzi ale jednak spada ich popularność. 

Aczkolwiek należy zwrócić uwagę na to, że upadają tylko te casualowe oparte klikanie na stronie (bez fajerwerków). Bo przeglądarka jako środowisko do uruchamiania aplikacji zaczyna kwitnąć (powstają nowe technologie pokroju WebGL pozwalające stworzyć naprawdę rozbudowane gry).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Już pod koniec pisania PGRa widziałem co sie dzieje z grami przeglądarkowymi. Mobilki to skutecznie wyparły. Ideą gier via www była ich szybka dostępność. Wchodzisz na stronę i grasz, bez ściągania, instalowania. Ta szybka dostępność została pokonana możliwością grania wszędzie, dodatkowo proces instalacji takiej gry na telefonie jest tak prosty, ze nawet moje 5 letnie dziecko umie to zrobić - na komputerze pewnie już nie bardzo by się jej udało.

Dlatego właśnie poszedłem w stronę gier na PC. Nie ma takiej szalonej konkurencji jak na mobilkach (jednego dnia wychodzi po kilka/kilkanaście gier), pisanie na PC to nadal trochę wyższa liga, a jest to ważne w kontaktach z prasą (jak rozmawiałem w sprawie PGRa to 'przez przeglądarkę' kończyło często rozmowę).

WebGL... Chyba bym umarł gdybym miał pod to pisać. 3D w grze instalowanej daje dużo większe możliwości, webGL jest nadal bardzo do tyłu.

Platformy typu Steam, gdzie gra jest równie łatwo dostępna co na telefonach (klik, samo się instaluje) sprawiają, że nie tylko w przeglądarce jest wygodnie i prosto... jak dla idiotów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja się nie do końca zgodzę. Nadal jest wielu wiernych fanów gier via www. Co do samej dostępności to czy to takie trudne zrobić do gry via www apke?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gry przez przeglądarkę dawno mi się już przejadły.

Ciekawy jednak jestem kto kupił domenę gryviawww.pl i co pod tym adresem się ukaże. Wiecie może coś na ten temat?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta