Skocz do zawartości
przemoo83

Wyciągnięcie assetów z builda webgl w Unity

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś może czy jak mam już gotowy build na webgl zrobiony w Unity ale nie mam dostępu do samego projektu to jestem w stanie jakoś wyciągnąć z niego assety? W natywnych silnikach webgl np. playcanvas obiekty 3d są zapisane w plikach json i możne je sobie po prostu pobrać ale nie wiem jak tu jest to zrobione. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hmm chyba nie bardzo. Teraz widzę że jest tam jakis plik z rozszerzeniem .data. Wnioskuję po jego objętości ze to tam siedzi ale to jest plik binarny więc raczej pozamiatane.

Edytowane przez przemoo83

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
35 minut temu, Danieo napisał:

nie wiem czy tak się da.

Da się. Skoro gra jest w stanie sobie je wypakować na potrzeby np wyświetlenia na ekranie, to znaczy, że się da - sama gra zawiera w sobie klucz/funkcję deszyfrującą/rozpakowującą.

Tak w ogóle to właściwym pytaniem nie powinno być "czy jestem w stanie jakoś wyciągnąć" ale "jak wyciągnąć" ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli jest światełko w tunelu^_^ z tym, że nie wiem czy mi się będzie chciało przekopywać przez cały kod bo aż tak na gwałt nie są mi te assety potrzebne. Ot taka zwykła dziecięca ciekawość jak coś wygląda od środka:P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hmm 

Cytat

Always wanted to access the files within a .unitypackage file without having to open the Unity3D Editor?

ale build na webgl nie eksportuje .unitypackage tylko pliki .js .mem i .data. Chociaż może warto sprawdzić na włsnej skórze

Ee chyba nic nie sprawdzę bo wszystkie linki do pobrania padły

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale google nie padło a podobnego softu jest pewnie cała masa.

Do głupiego Grimrocka ktoś kiedyś napisał ripper. Przy popularności Unity to na prawdę bym się zdziwił, gdyby to, co ci podesłałem było jedynym takim softem na świecie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta