Skocz do zawartości
przemoo83

Nauka tworzenie assetów do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie powiem, że jestem zielony jeśli chodzi o obsługę programów 3d. Potrzebuję kilku assetów do bardzo prostej gry 3d. Assety też będą bardzo proste (chyba się to nazywa 'low poly'). Pomyślałem, że zamiast szukać gotowców poświęcę jakiś czas na naukę i zrobię je sam. Ile Waszym zdaniem potrzebuję czasu żeby nauczyć się robić np takie rzeczy https://www.gamedevmarket.net/asset/super-deformed-cartoon-male-farmer-657/ w Blenderze? W miesiąc da radę?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tworzenie grafiki składa się z dwóch rzeczy. Umiejętności korzystania z programu i umiejętności tworzenia grafiki. Obsługi programu nauczysz się w parę dni, tworzyć grafikę możesz 5lat a i tak będziesz robić badziewie albo 3 miesiące i robić sztukę. Zależy wszystko od twojego talentu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardziej chodzi mi o odtwarzanie czegoś na podstawie gotowych przykładów niż twórczą kreację. Moze się mylę ale chyba nie trzeba nie wiadomo jakiego talentu żeby umieć zrobić jakiegoś ludzika i jakieś podstawowe rzeczy typu, drewniana beczka, autko, pistolet, drzewko itd

Edytowane przez przemoo83

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tworzeniem assetów jest jak z pisaniem kodu, tworzeniem muzyki, robieniem zdjęć, rysowaniem... Albo masz talent i wszystko szybko łapiesz a efekty twojej pracy są na prawdę niezłe, albo dłubiesz, męczysz się tylko po to, żeby zrobić coś gównianego.

Nie będziesz wiedział dopóki nie spróbujesz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hmm nie wiem czy jest sens sie zabierać. To że kiepski ze mnie grafik to już wiem od dawna. Z drugiej strony wypadałoby umieć chociaż zrobić jakiś krzak albo kamień bo nie wszystko znajdę w necie szczególnie jeśli szukam do niekomercyjnych projektów i nie chciałbym za assety płacic.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta