Skocz do zawartości

Writen

Administrator
 • Zawartość

  329
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  17

Ostatnia wygrana Writen w Rankingu w dniu 24 Wrzesień 2017

Writen posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

42 Dobra

O Writen

 • Tytuł
  Wyjadacz

Ostatnie wizyty

1164 wyświetleń profilu
 1. [PC] Teddy vs Zombies

  Cześć Jesteś w stanie wrzucić jakieś wideo z gameplayu? Grafika jest twojego autorstwa, czy są to jakieś gotowe assety?
 2. Phaser => Apk - ścieżka do plików

  Z czego dokładnie korzystasz do kompilowania aplikacji?
 3. Kolizja z użyciem P2 physics

  Kiedyś próbowałem coś takiego zrobić i nawet mi się udało. Musiałem wygenerować kształty kolizji dla każdej klatki animacji, co było żmudne i czasochłonne. Później przy każdej klatce animacji czyściłem kształt kolizji (clearShapes()) i ładowałem nowy, odpowiedni dla aktualnej klatki (loadPolygon()). Uważam jednak, że jest to zły sposób i mało optymalny. Napewno istnieją lepsze drogi do osiągnięcia tego celu.
 4. Cześć. Chciałbym poznać wasze zdanie na temat youtube'owego kanału TVGRYpl i dowiedzieć się czy jest ono podobne do mojego. Subskrybuję i oglądam ten kanał od dawna. Wbrew temu co na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, nie jest to zwykły kanał o grach. Znajduje się tam dużo kontentu z dziedziny game designu. Filmy wyjaśniające jak zostały wykonane i jak działają niektóre elementy gier, w dodatku w przystępnej, rozrywkowej formie, mogą być inspiracją dla początkujących twórców/projektantów gier. Wydaje mi się nawet, że nie ma nic lepszego niż nauka na realnych przykładach, a takie właśnie prezentują autorzy filmów TVGRYpl. Oglądacie filmy z tego kanału? Przemawia do was ich forma w kontekście game designu? Co o tym kanale myślicie?
 5. IEM EXPO - ESL World Championship

  do

  Wybiera się ktoś? Ja tradycyjnie będę
 6. do
  IEM EXPO - ESL World Championship CS GO StarCraft
 7. do
  Intel Extreme Masters - ESL ONE - Dota2
 8. Chciałbym zobaczyć jak się to rozwinie. Obecnie biednie to wygląda niestety. Funkcjonalności nie będę testował i oceniał, bo po prostu nie mam potrzeby z tego korzystać. Na obecną chwilę mogę powiedzieć, że dużym problemem jest tutaj design samej strony. Wygląda to mało estetycznie.
 9. Serwer gry jako rest api

  No to już musisz sobie to potestować.
 10. Serwer gry jako rest api

  Z reguły REST API powinien być bezstanowy, więc jakiekolwiek sesje nie wchodzą w grę. Myślę, że zwykłe uwierzytelnianie z pomocą JWT powinno być wystarczające. Ja ostatnio testowałem OAuth2 w Unity + Laravel. Laravel Passport posiada już zaimplementowany serwer OAuth2, więc uruchomienie tego to chwila. Niestety z innych implementacji nie korzystałem, ale jest to oparte o league/oauth2-server, więc samemu też w łatwy sposób można to zaimplementować.
 11. Serwer gry jako rest api

  Do REST API najlepiej nadaje się uwierzytelnianie za pomocą OAuth2.
 12. Some time ago, for my own needs, I created Boilerplate for the Phaser library. I decided to publish it on github and develop it. This is a template that makes it easy to start creating a game project in Phaser. Used in it was Webpack. Advantages of my biolerplate? Code writing in the latest standards. (Mainly about ES6) Launching a development server, a quick preview of our work. The server listens to file changes and refreshes the view. Compile the entire project and create a single, minimized JavaScript file. - The result code will no longer be in the standard in which we wrote it. It will be translated to ES5 browser friendly. Getting started with Phaser will be very easy now. Just clone this git repository: https://github.com/GamedevMania/phaser-ce-boilerplate.git And install dependencies: npm install Installing dependencies can take some time. However, do not worry that the created game will be heavy and will contain a lot of unnecessary code. All dependencies (except Phaser) are development dependencies. When you run the command "npm run build" you will create a folder (default) build, which will contain only: JavaScript output, Phaser library and game resources. Waiting for your feedback. Tell us what you can add or change to make it even easier to start a project in Phaser. To do this, use the "Create issue" option on the github. Regards, Writen [PL] Jakiś czas temu, dla własnych potrzeb, stworzyłem Boilerplate dla biblioteki Phaser. Postanowiłem go opublikować na githubie i rozwijać go. Jest to szablon ułatwiający rozpoczęcie tworzenia projektu gry w Phaser. Wykorzystany w nim został Webpack. Zalety mojego biolerplate'a? Pisanie kodu w najnowszych standardach. (Głównie chodzi o ES6) Uruchomienie serwera developerskiego, czyli szybki podgląd naszej pracy. Serwer nasłuchuje zmian w plikach i odświeża pogląd. Skompilowanie całego projektu i utworzenie pojedynczego, zminifikowanego pliku JavaScript. - Kod wynikowy nie będzie już w standardzie, w którym go napisaliśmy. Zostanie przetłumaczony do ES5 przyjaznego przeglądarkom internetowym. Rozpoczęcie pracy z Phaserem będzie teraz bardzo proste. Wystarczy sklonować to repozytorium git: https://github.com/GamedevMania/phaser-ce-boilerplate.git I zainstalować zależności: npm install Instalacja zależności może zająć trochę czasu. Nie należy się jednak obawiać, że przez to utworzona gra będzie ciężka i będzie zawierała dużo zbędnego kodu. Wszystkie zależności (oprócz biblioteki Phaser), to zależności developerskie. Po uruchomieniu komendy "npm run build" zostanie stworzony folder (domyślnie) build, w którym znajdą się tylko: kod wynikowy JavaScript, biblioteka Phaser oraz zasoby gry. Czekam na wasz feedback. Powiedzcie co można dodać lub zmienić, aby jeszcze bardziej ułatwić rozpoczęcie projektu w Phaser. W tym celu proszę użyć opcji "Create issue" na githubie. Pozdrawiam, Writen
 13. Perforce on Tour 2017

  do
  Facebook: https://web.facebook.com/events/467370813631618 Strona: http://info.perforce.com/2017PerforceOnTour-Warsaw-Polish-reg.html?utm_campaign=perforce_on_tour&utm_source=intenso Linkedin: https://www.linkedin.com/pulse/perforce-tour-2017-warszawa-radoslaw-kosiec
 14. Przed chwilą dodałem kolejny kalendarz, w którym można umieszczać premiery gier niezależnych. Aktualnie każdy może to robić, więc jeśli znacie jakieś godne uwagi gry, których data premiery/wydania jest już znana, zapraszam do umieszczenia ich w kalendarzu. Premiery gier wyświetlają się na stronie głównej razem z innymi eventami. Jako pierwszą dodałem ciekawą grę Archaica: The Path Of Light, która dostępna będzie na Steam 8 września. Dodając wydarzenia do kalendarzy starajcie się uzupełnić opis o informacje, chociaż te podstawowe, aby wiadomo było czego wydarzenie dotyczy oraz przydatne linki do stron związanych z danym wydarzeniem/grą. Mile widziane będzie również dodanie Okładki czyli tego obrazka w tle, który widoczny jest na stronie wydarzenia. Dzięki temu całość wygląda ładnie i estetycznie. Pamiętajcie, że każde wydarzenia dodane do kalendarzy można komentować, do czego bardzo zachęcam.
×